Як правильно підібрати конденсатор для холодильного обладнання відносно температури зовнішнього повітря

В комерції і сучасних галузях промисловості затребуваними стають холодильні фреонові пара компресорні установки, оснащені повітряними конденсаторами. Влітку, коли температура повітря на вулиці дуже висока, потрібно особливо подбати про працездатність таких агрегатів. Саме показник температури потрібно враховувати в першу чергу при виборі відповідного конденсатора.

Особливості розрахунків

Багато свідомо грішать тим, що занижують температурні показники для покупки більш дешевого обладнання. Але це призведе до того, що задані в паспорті холодильного агрегату показники не будуть дотримуватися. У підсумку, на сильній спеці може спрацювати запобіжник і установка перестане працювати. Нерідко повітряні конденсатори функціонують в несприятливих умовах, коли їх встановлюють на плоских дахах або під прямими променями сонця. Якщо сильно підвищується температура поверхні, де знаходиться обладнання, воно почне працювати більш інтенсивно, на знос, а незабаром взагалі відключиться тому, що спрацює запобіжник.

У сучасних нормативних документах немає регламенту для параметрів, що визначають необхідну температуру зовнішнього повітря. Приклад для підрахунку був приведений на основі моноблочних чілерів, також оснащених повітряними конденсаторами. Для цього за основу була взята формула t Н = 0,4 · tСР.М + 0,6 · tА.М. tСР.М і tА.М - це середня максимальна і абсолютна максимальна температури самого жаркого місяця. Необхідно також враховувати, що в деяких місцях - зокрема, на пласкій покрівлі - значення температури може збільшуватися.

Деякі нюанси при розрахунках

Таким чином, для правильного визначення потрібно знати температурні значення самого жаркого місяця в році. Зазвичай це липень. Абсолютний максимум - не межа, якщо обладнання встановлено на сильно нагріваються поверхнях. Так, є кілька нюансів:

  • При визначенні розрахункової температури беруться до уваги і значення, які набуває сама поверхня.
  • Температурні показники для різних міст відрізняються.
  • З максимальними абсолютними значеннями краще ознайомитися в інтернеті. Необхідно перевіряти актуальні, так як вони з кожним роком можуть змінюватися.

ТОВ «Компанія Холод» правильно підбере всі параметри, в залежності від особливостей клімату вашій місцевості і роботи установки.