Принцип роботи холодильного устаткування

Принцип работы холодильного оборудования
Принцип работи
холодильного устаткування

Ще з найпершої появи принцип роботи і пристрій холодильного устаткування був заснований на другому початку термодинаміки. Так залишається і по цей день. Полягає таке устаткування з компресора, випарника, конденсатора, хладагента і терморегулірующего вентиля. Само пристрій діє так, що компресор дає необхідну різницю в тиску, випарник  забирає тепло з об'єму холодильника, а конденсатор взамен виділяє це тепло в середу оточення. Терморегулірующий вентиль дроселює хладагент, який у свою чергу переносить до конденсатора. Для уникнення вібрацій застосовується невелика підвіска компресора, яка їх поглинає.
Суть принципу роботи холодильного устаткування починається з того, що робота компресора має бути якісною, оскільки він слухає в себе хладагент, який на той момент має вигляд пари, поступово його стискує і проштовхує в конденсатор. За настільки короткий час йде підвищення температури хладагента. Таким чином, під високим тиском хладагент в конденсаторі перетворюється на стан рідини, виділяє при цьому тепло, а далі під низьким тиском скипає і стає газоподібним. Як . Як класифіцируются холодильні камери можна взнати тут.

Принцип работы холодильного оборудования
Холодильне оьладнання

Принцип дії холодильного устаткування

Полягатимуть принцип дії холодильного устаткування в простому повторюваному циклі:

  1. У об'ємі для охолоджування встановлюють випарник, в якому відбувається кипіння хладагента в рідкому  за рахунок теплоти з довкілля.
  2. Далі через паровий фільтр теплообмінник проходят пари хладагента, які після цього поступають в компресор, потім в конденсатор, при цьому підвищуються тиск і температура.
  3. Потім йде їх перетворення на рідину (конденсат).
  4. Хладагент збирається в ресівері і поступає в рідинній фільтр під тиском і далі в теплообмінник.
  5. Чистий хладагент проходить через маленький отвір для дроселювання, потім поступає після зниження температури у випарник.

Після закінчення цикл заново повторюється, суть якого – це перетворення рідкого хладагента на газоподібне.

Слід приділити потрібну увагу тому, що якість чистоти хладагента повинна постійно дотримуватися, оскільки недотримання може привести до корозії або зовсім пошкодити компресор.

Для вирівнювання температури вже на виході з випарника і конденсатора використовують роботу простого теплообмінника. Він робить неможливим попадання рідкого хладагента в пристрій компресора і в рази збільшує продуктивність самого холодильника і простоту в сервісному обслуговуванні.