Холодильні камери

Професійне холодильне обладнання: холодильні камериОвочева холодильна камера від Компанії Холод

Ні одне велике або дрібне виробництво не може обійтися без професійного холодильного устаткування, а також холодильних камер. Говорячи простою мовою, виробнича холодильна камера – це склад, де підтримується постійна температура.
Будівництво морозильної камери не припускається неточностей і помилок, тому вкрай важливо звернутися за допомогою до професіоналів і правильно скласти для них технічне завдання.

Що повинно бути в технічному завданні на будівництво холодильної камери?

Температурний режим. Фахівці розрізняють середньотемпературні (від +14° до -5°) або низькотемпературні (від -5° до -40°) камери. У відповідності з температурним режимом і видом продукції визначається теплове навантаження, а також підбирається матеріал теплоізоляції. Наприклад, овочі, фрукти і деякі інші продукти при зберіганні виділяють тепло. Це слід враховувати при проектуванні холодильного обладнання і виборі матеріалів. Адже, чим товще ізоляція, тим краще камера тримає тепло, і при цьому менш потужне обладнМонтаж холодильної камериання знадобиться, яке буде споживати менше енергії. Однак слід враховувати, що від товщини ізоляції вартість всієї камери може зростати. Тільки правильно підібравши і розрахувавши товщину теплоізоляційних матеріалів, а також потужність обладнання можна прийти до «золотої середини» і заощадити ще на етапі будівництва.
Призначення. Існує кілька видів камер: для охолодження і заморожування, зберігання, для шокової заморозки (тунелі) та ін. Розглянемо кожен вид детальніше:

  • Камери, в які товар надходить з більш високо температурою в тілі і охолоджується до більш низької. Обладнання підтримує необхідний температурний режим, аж до -40°. Час охолодження становить до 24 годин, в залежності від завантаженості камери і розмірів продукції. Підходять для заморожування цілих продуктів або продуктів в брикетах. Особливість: камери повинні працювати в циклічному режимі, тобто з періодичним завантаженням і вивантаженням продуктів.
  • В камеру зберігання товар надходить з тією ж температурою, з якою він і повинен зберігатися. Камери для зберігання підтримують температурний режим до -25°С. Продукти можуть зберігатися в них постійно. Найчастіше дані камери застосовують для зберігання ліків, квітів, фруктів і овочів, кондитерських та м'ясних виробів, морозива.
  • Тунелі або камери шокової заморозки. Особливість даних камер в дуже швидкому заморожуванні продуктів – всього 1-1,5 години. Такі заходи необхідні для того, щоб продукти не втратили свої смакові і корисні властивості. Швидка заморозка можлива, завдяки особливій конструкції камери.
  • Камери РГС (регульоване газове середовище). Особливість цих камер в герметичності, т. я. в них підтримується особливий склад повітря, концентрація СО2. Ідеально підходять для зберігання плодів. Саме в таких камерах «дихання» плодів сповільнюється, тому іноді їх можуть віднести до розряду «овочесховищ».

Обсяг завантаження товару, його тип і упаковка. Багато хто не звертають на цей пункт належної уваги, а якщо ви плануєте зберігати в камері коробки з продуктами,які швидко псуються, то це потрібно заздалегідь обговорити з фахівцями, які будуть виробляти установку обладнання. Крім цього, має значення кількість продукції, вміщеній в камеру за один раз, або ж кількість товарообігу в добу «вивантаження-завантаження». Під «типом товару» маються на увазі особливі умови зберігання та охолодження: вологість, температура, особливості розміщення і багато іншого. На охолодження навіть впливає вид і тип упаковки.
Вид матеріалу для будівництва. На сьогоднішній день фахівці виділяють кілька видів матеріалів для будівництва: сендвіч-панелі, рипор і модульні камери. Сендвіч-панелі – це самонесучі конструкції, з яких можна побудувати окремо стоячий будівлю-холодильник. Зазвичай вони тришарові: метал по краях і посередині теплоізоляційний наповнювач. Розміри підбираються індивідуально, а кількість і розмірів панелей прораховуються інженерами-проектувальниками.
Рипор – це поліуретанове покриття вже існуючих стін і стелі. Всередину задувається піна, яка потім застигає.
Модульні камери, переважно, мають невеликі розміри, тому підходять для магазинів, супермаркетів і невеликих виробництв. Вони виготовлені з сендвіч-панелей з готовими  замками, що з'єднують панелі один з одним. В комплект також входить двері. Дані конструкції можна швидко зібрати й розібрати, що робить їх зручними під час переїзду.
Вибір дверей для холодильних і морозильних камер також важливий. Особливу увагу потрібно звернути на термоізоляцію. Наприклад, мінусові двері мають по периметру гріючу частину коробки, щоб запобігти примерзання стулки до коробки. На сьогоднішній день існує кілька видів дверей: розстібні одностулкові, двостулкові розстібні, відкітні (можна додатково оснастити електроприводом), герметичні для РГС. У кожній камері на двері повинна бути спеціальна ручка з системою аварійного виходу. Даний механізм запобіжить замикання персоналу усередині холодильної камери. Також фахівці виділяють ПВХ завіси – штори з смуг силікону, що перешкоджають швидкому проникненню теплого повітря в камеру. Вони не тільки зберігають температуру всередині приміщення, але і дозволяють персоналу та транспорту безперешкодно проникати всередину.
Вибір підлоги в низькотемпературних камерах. Тепла підлога необхідний для запобігання промерзання фундаменту і грунту.

Де замовити монтаж камер з сендвіч-панелей ?

Ми описали лише самі основні пункти, на які слід звернути увагу при замовленні холодильного обладнання. Насправді технічних нюансів дуже багато і правильно виконати монтаж, а також зробити морозильну камеру можуть лише фахівці. Компанія Холод – це команда фахівців, які більше 10 років успішно розробляють і встановлюють холодильне обладнання.
Ми врахуємо всі побажання клієнта і дамо професійну пораду. У результаті нашої співпраці ви отримаєте якісну морозильну камеру, яка прослужить багато років.
Дзвоніть по телефонах, вказаних на сторінці «Контакти» і отримаєте безкоштовну консультацію.

Холодильне сховищеБудівництво холодильних складів Компанія ХолодБудівництво холодильних складів Компанія Холод

ККА Будівництво камер Холодильні камери Камера інтенсивного охолодження Шокова заморозка
Компресорно-конденсаторні агрегати Будівництво холодильних камер Холодильні камери Охолодження Шокова заморозка