Підігрів підлоги в холодильній камері

Приміщення, де встановлене промислове холодильне обладнання, вважаються такими, де постійно або більшу частину часу переважає низька температура повітря. Згідно з будівельними нормами та правилами, при облаштуванні таких приміщень потрібно вжити ефективних заходів, щоб уникнути промерзання ґрунту – основи для підлоги та фундаменту. Так, потрібна організація підігріву підлоги в холодильній камері. Правильно облаштувати його для будь-якого підприємства та конкретного обладнання допоможуть фахівці ТОВ «Компанія Холод».

Навіщо потрібен підігрів підлоги

Це важлива умова для профілактики морозного пучення ґрунту. Система обігріву створює надійний бар'єр на шляху холоду, запобігаючи промерзанню землі. На перший погляд, така конструкція нагадує теплу підлогу, але якщо розібрати особливості, стає зрозуміло, що вони відрізняються. У холодильній камері кабель, що гріє, закладається під теплоізоляційними матеріалами. Це потрібно для забезпечення більшого теплознімання у напрямку ґрунту.

Навіть якщо в приміщенні з холодильною камерою передбачена якісна теплоізоляція, вона все одно не захистить конструкцію підлоги та фундаменту від сильного промерзання так повноцінно, як потрібно. Потоки холоду, що прямують донизу, добираються до ґрунту, якщо тільки повноцінно не відсікати їх. Волога землі замерзає під впливом холоду. Так як за розміром лід більше, ніж вода, це призводить до спучування. Це може викликати сильне пошкодження або навіть повне руйнування фундаменту.

Як влаштована система обігріву

Є кілька варіантів установки, але найбільш економічним, ефективним та зручним вважається електрообігрів. Його влаштовують не тільки під приміщеннями з низькими температурами, але також коридорами і вестибюлями, що примикають до них, ліфтовими шахтами. При проектуванні фундаменту враховують глибину промерзання ґрунту. Електрична система обігріву складається з таких частин:

Кабель, що гріє. Його укладають безпосередньо в бетонну чи цементну стяжку.
Електронний регулятор. Це система керування, що вкладається в окремий щиток.
Датчики, що вимірюють температуру підлоги камери.
У деяких системах обігрів можна вмикати в ручному режимі. Це відбувається автоматично, якщо температура поверхні знижується нижче +5.