Морозильні камери

Морозильна камера є холодильним обладнанням, призначеним для зберігання харчової та іншої продукції, що вимагає підтримки певного температурного режиму. Такі установки бувають побутовими та промисловими. Перші складаються з металевого корпусу з установкою, що охолоджує всередині. Промислові це великі морозильні камери високої потужності. Вони працюють на охолодження цілих приміщень без своїх, окремих установок.

Охочі купити морозильну камеру зазначали, що зовні вона схожа на холодильник. Але функціонал та призначення обох типів пристроїв відрізняються. Холодильник повинен створювати та підтримувати низьку температуру всередині свого корпусу. Рідина в ньому не замерзає, тому що є можливість зберігати продукти при температурі вище за нуль і тримати їх так кілька днів.

Як побутова, так і промислова велика морозильна камера працює на сильне зниження температури до нуля. У таких умовах продукти, що знаходяться всередині, замерзають, тому можуть зберігатись дуже довго. Виготовлення морозильних камер передбачає створення простору, де завжди буде дуже низька температура. Це обладнання призначене для тривалого зберігання продуктів без зміни їхнього вигляду та смакових характеристик. Промислова морозильна камера потрібна, коли потрібно мати запас продуктів.

Які види

Вартість морозильної камери залежить від її різновиду. Вони поділяються на кілька типів:

 • горизонтальні;
 • вертикальні;
 • вбудовані.

Горизонтальні морозильні камери називають ще ларі. За конструкцією вони нагадують великі скрині з кришками. Це габаритні установки, тому їх рідко можна зустріти у будинках та квартирах. Продаж морозильної камери такого типу затребуваний для ресторанів та кафе, закладів громадського харчування, магазинів. Вони дозволяють дуже легко і просто діставати та закладати продукти. Так як це морозильна камера з полицями, вона чудово підходить для торгівлі та зберігання однотипних продуктів.

Вертикальна камера заморозки схожа на простий холодильник, і, подібно до нього, оснащена бічній дверцятами. Ця техніка встановлюється у житлових приміщеннях. Вона компактна і підходить навіть для маленької кухні. Тут також багато різноманітних поличок та лотків, тому така модель ідеально підходить для зберігання продуктів у різних відсіках та їхнього розподілу. Лотки додатково закривають пластиком чи прозорим склом. Такі камери заморозки стійкі до утворення конденсату та намерзання льоду на стінах.

Вбудована морозильна камера по конструкції схожа на вертикальну, хоч трохи відрізняється зовнішнім пристроєм корпусу. Він влаштований так, що його легко сховати всередині шафки та закрити фасадною панеллю. За ціною морозильна камера типу, що вбудовується, дорожче, ніж вертикальна.

За принципом роботи виділяють ще кілька різновидів:

 • камера глибокого заморожування. Її називають також пристроєм шокового заморожування. Морозильна камера глибокого заморожування запобігає псуванню та гниття продуктів, дозволяє безпечно перевозити їх та продовжувати термін експлуатації. Це підходяща морозильна камера для м'яса, овочів, фруктів, риби. Окремо виділяють за характеристиками та ціною морозильні камери для морозива;
 • камера сухого заморожування. Такі системи працюють за принципом NoFrost та розморожують автоматично. Морозильні камери із сухим заморожуванням мають випарники, розташовані за задньою стінкою, а на самому обладнанні встановлені вентилятори. Сухе заморожування розганяє холод по відсіках через різні канали;
 • низько-або середньотемпературна. Ця характеристика визначається температурним діапазоном, де функціонує устаткування. Низькотемпературна морозильна камера може створювати температуру до -30. Існують і низькотемпературні морозильні шафи, які використовують для зберігання напівфабрикатів.
 • Ціна промислової морозильної камери залежить від її форми. Тут кожен шукає відповідний варіант для конкретного закладу та певних цілей. Наприклад, у торгівлі часто використовуються морозильні вітрини. Вони призначені не тільки для зберігання товару, але і для його демонстрації покупцям через спеціальне скло.

Як вибрати?

Щоб купити якісні морозильні камери, потрібно визначити, де і для яких цілей вони використовуватимуться. Виготовленням такої продукції займаються різні бренди, і кожна компанія пропонує товар із особливими характеристиками. Перед тим, як купити промислову морозильну камеру в інтернет-магазині, потрібно уточнити наступні робочі параметри:

 • тип керування. Пристрої бувають механічними, електромеханічними та сенсорними. Більшість користувачів віддають перевагу виробничим морозильним камерам останнього типу. Сенсорне управління найбільш просте, зручне та сучасне;
 • діапазон заморожування. Температурний режим різних моделей відрізняється. Визначити, яка морозильна камера найкраща, допоможе аналіз вимог щодо зберігання конкретних продуктів;
 • спосіб заморожування. Промислові морозильні камери з сухим заморожуванням або інші бувають ручними та автоматичними. Последние удобнее, правда, там нужно периодически сливать накопленную воду;

 • місткість, кількість відсіків. Купити маленькі морозильні камери можна для невеликого кіоску чи торгової точки. Буває й потужніше устаткування. Перш ніж купити нову морозильну камеру, потрібно проаналізувати актуальні та поточні потреби компанії. Ціна маленької морозильної камери, природно, нижча, ніж велика.

Вартість професійної морозильної камери в магазин або ресторан залежить від присвоєного їй класу енергозбереження. Ціна на морозильну камеру з класом А вища, порівняно з рештою, але вони найбільш економічні. Також потрібно дивитися, скільки плюсів у маркуванні має морозильна кімната. Найбільш вигідними вважаються ті, де стоїть "+++".

Монтаж

Монтаж морозильної камери – сухе заморожування або будь-яке інше – потрібно довірити професіоналам. Організувати промислові морозильні шафи на підприємстві або встановити вітрину з додатковими рекламними функціями для магазину допоможуть спеціалісти ТОВ «Компанія Холод». Якщо планується покупка морозильної камери сухої заморозки або іншої, цікавлять ціни, варто звернутися до цієї компанії.

Фахівці ТОВ «Компанія Холод» підкажуть, чи краще купити невелику морозильну камеру чи облаштувати цілі морозильні склади. Якщо ви переглядаєте оголошення "продам морозильну камеру", професіонали допоможуть вибрати найкращу - наприклад, таку, як морозильна камера Polair. Якщо на підприємстві облаштовуються морозильні кімнати, спеціалісти допоможуть організувати весь процес. До їх обов'язків входить:

 • встановлення будь-якого обладнання – такого, як промислова морозильна шафа або збірні морозильні камери;
 • налаштування. Навіть недорога морозильна камера може бути складною у налагодженні, але від її роботи залежить ефективність охолодження;
 • ремонт. Будь-яка виробнича морозильна камера, незалежно від ціни, періодично ламається з різних причин. У такому разі необхідний професійний ремонт;
 • профілактичне обслуговування. Його потребує кожен морозильний склад.

Фахівці ТОВ «Компанія Холод» підкажуть, яка промислова морозильна камера підійде і що серед існуючих варіантів варто вибрати.