Температурний режим холодильного обладнання

Температурний режим холодильного обладнання

Відповідно до встановлених Санітарних правил діє відповідний контроль за температурним режимом холодильного обладнання. Проводиться він за допомогою психрометрів і термометрів, встановлених віддалено від випарників і дверей на видному місці.

В рамках виробничого контролю огляд щоденно відбувається всередині холодильних камер, холодильників, охолоджуваних вітрин і будь-якого іншого холодильного обладнання. Застосування будь-яких ртутних термометрів для контролю за харчовими продуктами суворо заборонено. При монтажі камер шокового заморожування рекомендується обладнати системами автоматичного контролю і регулювання волого-температурного режиму.

Холодильні камери

Температурний режим холодильного обладнання

Конструкція холодильних камер складається з теплоізольованих сталевих панелей, які зберігають продукти при внутрішній температурі від 0° до +10°С. Такі камери поділяються на середньо-  і низькотемпературні камери швидкого заморожування. Температурний режим у всіх трьох видах не збігається з режимами торгових холодильних шаф. Середньотемпературні камери зберігають охолоджені продукти тривалий період при робочих температурах від -5° до +5°С. Низькотемпературні холодильні камери тривалий час зберігають у собі  заморожені продукти при діапазоні температур від -15° до-25°С. Камери «шокової заморозки» (швидкого заморожування) відрізняються температурою не вище межі -35°С. Цими критеріями необхідно керуватися при підборі холодильника.

Холодильні вітрини

Використовуються різні холодильні вітрини для продажу продовольчих товарів (сирів, риби, ковбас, кондитерської продукції). Поділяються холодильні вітрини по відповідній температурі експозиційної поверхні:

  • середньотемпературні з температурою поверхні від 1° до +6°С;
  • низькотемпературні з роботою при температурі експозиційної поверхні від    -18° до -25°С.

У деяких випадках можливе використання прилавків з температурою від -4° до -12°С.

Холодильні шафиШафа для напоїв

Можуть зберігати або демонструвати продукти як у магазині, так і на підприємствах залежно від типу закритої або скляної конструкції. Поділяються на чотири температурні режими:

  • середньотемпературні (від 3° до +10°С) для короткочасного внутрішнього зберігання продуктів, які швидко псуються;
  • низькотемпературні;
  • морозильні шафи ударної або шокової заморозки;
  • комбіновані шафи (морозильно-холодильні).

Різні моделі можуть мати різні температурні режими (до -24°С). Обладнання з внутрішньою температурою вище -18°С не може довго зберігати заморожений продукт.